Popis produktu

Kastrace je významný zásah do organismu zvířete a přináší celou řadu možných důsledků tělesných i psychických.

Problémy, které mohou nastat v důsledku kastrace
– zvýšené riziko urinární inkontinence, odkapávání moči i v bdělém stavu
– změna chuti k jídlu, ale především zpomalení metabolizmu mohou vést k přibývání na váze
– zhoršení kvality kůže, zhoršení kvality srsti a línání, u dlouhosrstých plemen velmi často změna na štěněcí vlnitou srst.
– změny v chování a destabilizace psychiky

Kastrace je společensky zodpovědná volba a osvojitelé jsou k ní často zavázáni smluvně. Ale pro psa to může být velmi náročná a zatěžující událost. Proto je nutné věnovat přípravě na tento úkon dostatečnou pozornost a pokusit se předejít různým potenciálním problémům. K tomu pomohou přípravky z tohoto balíčku.

Před zákrokem

Deset dní až týden před plánovaným zákrokem začněte provádět aplikaci přípravku LÁSKA J02 (přírodní terapeutický parfém Jasmín) pro regulaci samčích pohlavních hormonů, pro stabilizaci emocí a pro podporu tvorby endorfinů. S aplikací přestaňte dva dny před zákrokem.

• Těsně před zákrokem

Pokud u pejska sledujete vzrůstající nervozitu, stres nebo strach, tak provádějte podání krizové lahvičky LÁSKA 52 Viola odorata pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění.

• Těsně po zákroku

První tři až čtyři dny přípravky používejte v případě potřeby jen inhalačně. Nevtírejte směsi do kůže až do zacelení rány.

• Po zákroku

Od čtvrtého dne po zákroku nabízejte k dobrovolnému příjmu přípravek LÁSKA 52 pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění. A dále podávejte přípravek LÁSKA A02 (Třezalkový olej) pro lepší odpočinek a tím i regeneraci a také proti bolestem. Podle zájmu psa používejte na doladění emocí a nálady příprav LÁSKA J02 (terapeutický parfém Jasmín). Pracujte s přípravkem LÁSKA 14 pro úlevu a podporu regenerace a také pro harmonizaci psychiky.

Nespotřebované přípravky můžete používat i posléze. Jednou za čas (1x až 3x týdně) nabídněte přípravky psovi k analýze. V případě potřeby nabízených látek o ně bude mít zájem a zvolí si způsob aplikace – vetřením, vnitřně (olizováním) nebo inhalačně.

Pokud byla kastrace provedena dříve, než se k Vám pes dostal, a nebyla této problematice věnována popdpůrná péče, je vhodné tuto podporu provést i dlouho po zákroku. Zvířata po kastraci vybírají přírodní látky, které jsou ve složení balíčku, i několik let po kastraci, pokud přičiněním tohoto úkony došlo k negativním změnám tělesným či psychickým a doposud tomuto nebyla věnována péče.

Zhruba 3 až 4 týdny po zákroku doporučujeme provést test se Základní poznávací sadou Láska 81

Způsob použití

Jak aplikovat přípravek LÁSKA A02 Třezalkový olej:
Pes vám optimálně nabídne partie těla, kam chce přípravek vtírat. Lze říci, že nejlepší je velmi jemné vtírání do oblastí kolem pohlavního ústrojí, především v oblasti bříška a vnitřní strany stehen a také na bedra a ke kořeni ocasu. Po kastraci je velmi běžné, že pes chce třezalkový olej i olizovat z prstů.

Jak pracovat s krizovou lahvičkou LÁSKA 52 Viola odorata:
Lahvičku nabídněte psovi k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. Po analýze vám sám ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat. Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.
Nebo po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání. Třetí možností je, že pes chce LÁSKU 52 inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky. Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vyžaduje stav psa. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

Jak používat přípravek LÁSKA 14 Intenzivní boswelie:
Pro úlevu od bolesti a péči o svalstvo aplikujte jemným vtíráním do kůže ve zvolených partiích. Dejte si trošku směsi do dlaně a nechte psa, ať ji očicháním zanalyzuje. Optimálně vám pak nabídne místa na těle k vetření směsi. Nejčastěji se jedná o kyčle, bedra a oblast krční páteře. Směs můžete vtírat také do kůže na vnitřní straně stehen, na bříšku, u kořene ocasu, v zátylku nebo mezi lopatkami.

Jak používat přírodní terapeutický parfém LÁSKA J02 Jasmín:
Několikrát přejeďte rollonem po dlani tak, aby na ni ulpělo znatelné množství účinné látky. Dlaní pak jemně vtírejte účinnou látku do srsti a kůže na bočních stranách krku. Další dávku aplikujte vetřením do kůže mezi lopatkami a u kořene ocasu. Toto provádějte 1x až 2x denně podle intenzity problému. Aplikaci můžete provést i v případě potřeby pro změnu nálady a stabilizaci emocí.

Upozornění

Veterinární přípravky určené pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravky nenahrazují veterinární péči. Přípravky nejsou náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: Doba použitelnosti 1 rok od data výroby. Datum výroby na etiketě.

Složení

LÁSKA 52: Viola odorata absolue / česky: violka vonná / anglicky: violet leaf. Zpracovaná část rostliny: list. Způsob extrakce: absolue

LÁSKA A02: Hypericum perforatum, olivový olej

LÁSKA 14: Slunečnicový olej (Helianthus annuus), Boswellia serrata - esenciální olej, Boswellia serrata - resin, Boswellia carterii - esenciální olej, Commiphora myrrha - resin, vitamín E.

LÁSKA J02: Santalum album, Jasminum grandiflorum L.

Violka vonná

Oddenek a v menší koncentraci i celá nať obsahují mnoho saponinů usnadňujících odkašlávání, dále hojivý sliz, flavonové glykosidy, voskové látky, alkaloid violin, vonnou silici a dokonce i sloučeninu kyseliny salicylové, což je účinná látka acylpyrinu – právě díky ní má tato bylinka protirevmatický účinek.

Extrakt z listu violky přináší nebývalý efekt u psů v psychickém diskomfortu. Poskytuje konejšivou úlevu a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou nebo při velkém strachu.

Třezalka tečkovaná

Třezalkový olej (Oleum Hyperici) je tradiční medicínská podoba třezalky. Je používán k domácímu léčení spálenin, drobných zranění a různých kožních neduhů, vnitřně pak při potížích s trávením (dyspepsie). Olej obsahující hypericin a hyperforin je také výkonným sedativem. Při přípravě v domácích podmínkách se čerstvé třezalkové květy napěchují do zavařovací sklenice a zalijí olejem. Většinou se doporučuje olej olivový, občas je používán i lněný nebo kvalitní slunečnicový. Sklenice se uzavře a postaví na několik týdnů na slunce. Po vylouhování se olej zcedí. Uchovává se v uzavřené tmavé nádobě. Trvanlivost je minimálně jeden rok. Ve veterinární péči se používá buď tekuté podobě nebo ve formě masti.

Jasmín

Jasmín (latinsky Jasminum grandiflorum) je rod rostlin patřící do čeledě olivovníkovité (Oleaceae).

Tento olej je již tisíce let používán pro dosažení emocionální rovnováhy. Jasmínový olej bývá úspěšně nasazován v boji proti depresi a úzkosti a vítězí cestou euforie a štěstí.

Kadidlo

Boswelia carterii a Boswellia serrata – tyto dřeviny budete pravděpodobně znát jako kadidlovník. Kadidlo, získávané naříznutím kůry těchto stromů používá lidstvo tisíce let, ať už k náboženským nebo léčebným účelům. Obsahuje desítky monoterpenů a tzv. boswelové kyseliny, které působí jako skvělý prostředek pro uvolnění těla i psychiky.

Myrhovník pravý

myrha

Myrha působí protizánětlivě, protiinfekčně a harmonizuje nervovou soustavu.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*