Hnojík - České organické hnojivo 1,3 l (hmyzí trus,insect frass)

 
České organické hnojivo je vyvážené hnojivo a biostimulant pro použití v kořenící, vegetativní fázi a při kvetení rostlin. Je vyrobené z exoskeletonů a exkrementů potemníka moučného a je skvělou přírodní alternativou k chemickým hnojivům.

Registrace a rozbor Českého organického hnojiva

Číslo registrace: 4175
Platnost registrace do 31.12.2023
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Vlastnost & Hodnota

vlhkost – max 20%

spalitelné látky ve vysušeném vzorku – max. 80%

celkový dusík jako N přepočítaný na ve vysušeném stavu – min. 3%

celkový fosfor jako P205 ve vysušeném vzorku – min. 4%

celkový draslík jako K20 ve vysušeném vzorku – min. 2,5%

hodnota pH – 5,0-8,0

hodnota C:N – max. 30%

obsah částic nad 1,0 mm – max. 5%

 

Obsah rizikových prvků splňuje zákonem stanovené limity v mg/kg sušiny:kadmium 2, olovo 100, rtuť 1,0, arsen 20, chrom 100, měď 150, molybden 20, nikl 50, zinek 600.

České přírodní organické hnojivo je dále neupravovaný stabilizovaný produkt v sypké formě vzniklý pouze prosetím substrátu při chovu moučných červů. Je tvořen převážně exkrementy červů a zbytky jejich podestýlky.

České přírodní organické hnojivo je tvořeno organickými látkami a obsahuje rostlinné živiny (N, P, K, Ca a Mg) jako přirozenou součást hnojiva.

K uvolňování živin dochází postupně a dlouhodobě. Díky použití českého přírodního organického hnojiva se zlepšují tepelné a vzdušné vlastnosti půdy a půdní struktura. To vše vede k dobrému prokořenění rostlin. Zabezpečuje biologický život v půdě, zvyšuje podíl humusu a přispívá k větší úrodnosti. Neobsahuje klíčivá semena plevelů. Neškodí domácím mazlíčkům ani jiným živočichům.

 

Rozsah a způsob použití

České přírodní organické hnojivo se používá k přihnojování všech rostlin vyžadujících organické hnojení, dále při přípravě půdy před výsadbou v ovocnářství, zelinářství, vinařství, při pěstování jahod, brambor a obilovin, ale i pro hnojení květinových záhonů, okrasných keřů, stromů a trávníků a při rekultivačních pracích.

Hodí se k plošnému hnojení i hnojení jednotlivých rostlin po jejich vyklíčení. Aplikuje se ručně nebo strojně rozhozem na povrch půdy a ihned se zapraví do půdy, popř. zavlaží.

Mezi termínem aplikace hnojiva a vlastním výsevem nebo výsadbou plodiny musí být dodržen několikadenní nebo několikatýdenní časový odstup. Zároveň se dá použít jako startér kompostů a urychlovač kompostovacích procesů.

Hnojivo se nesmí aplikovat na poživatelné části rostlin.

 

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Naposledy navštívené produkty