Ryby a mihule České republiky - Rozšíření a ochrana

O čem je kniha Ryby a mihule České republiky?
V této monografii se můžete seznámit s nejnovějšími poznatky o všech druzích ryb a mihulí ČR.
Kniha je rozdělena do dvou částí, v první jsou představeny tekoucí i stojaté vody ČR, uvedena jejich klasifikace a charakteristiky. Pozornost je věnována čistotě vody a látkám, které ji mohou s různou intenzitou znečišťovat. Dozvíte se, jak postupovat v případě havárie ve znečistění vody či jaké ekologické principy je potřeba dodržovat při stavebních úpravách a zásazích do toků.
Poprvé je zde chronologicky uveden rozsáhlý přehled historických i současných právních předpisů ve vztahu k rybí fauně, není opomenut rozbor vlivu introdukovaných a invazivních druhů na původní ichtyofaunu.
V knize naleznete charakteristiky hlavních rybích společenstev a zdůvodnění aktuální potřeby ochrany biodiverzity rybí fauny. Seznámíte se zde i s principy jak uchovat či zlepšit stav cenných vodních stanovišť, jak sladit rybářské a ochranářské zájmy, či jak navrátit v minulosti devastovaným tokům jejich přírodní kvality.
Druhá část publikace je věnována podrobnému přehledu všech druhů mihulí a ryb v současné době se vyskytujících i již vymizelých z území České republiky. Dozvíte se, jaké jsou jejich životní nároky, biologie a kde se s nimi můžete setkat v našich vodách i v Evropě. Poprvé jsou zde publikovány síťové mapy rozšíření jednotlivých druhů na našem území. U těch druhů, které jsou vzácné či zákonem chráněné, jsou uvedeny zásady jejich praktické ochrany. Atraktivitu knihy výrazně zvyšuje téměř 300 barevných obrázků, barevných fotografií, mapek, schémat a perokreseb. Vzhledem k velkému množství uvedených informací a dat se jedná o nepostradatelnou publikaci nejen pro pracovníky v ochraně přírody, ale i v rybářství a rybníkářství, neměla by chybět ani v knihovnách ekologů, hydrobiologů, sportovních rybářů i dalších zájemců, kteří se o stav a osud naší ichtyofauny zajímají.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*