Augustin Satra

Posláním Českého svazu ochránců přírody Vlašim (ČSOP) je ochrana a péče o přírodní a kulturní dědictví Podblanicka. Důležitým počinem v rámci uchování regionálního kulturního bohatství bylo zřízení Podblanické galerie ČSOP ve Vlašimské bráně před třemi lety. Podblanická galerie shromažďuje výtvarná díla od umělců tvořících v regionu - a to jak umělců profesionálních, tak amatérských. Dosud bylo shromážděno několik set uměleckých děl. Galerie také usiluje o dokumentaci života a díla vybraných výtvarníků a osvětu veřejnosti v oblasti výtvarného umění.

Při galerii působí Klub přátel, pravidelně jsou pořádány výstavy obrazů, jednotliví autoři jsou popularizováni na stránkách vlastivědného časopisu Pod Blaníkem.

Vybraným autorům a jejich dílu  jsou věnovány i monografie v podobě v podobě samostatných příloh časopisu Pod Blaníkem . Jednou z nich je i tato útlá knížka věnovaná jednomu z "Mařákovců", tedy krajináři Mařákovy školy Augustinu Satrovi (1877- 1909). Tento Kouřimský rodák tvořil po  několik let také na Podblanicku, namaloval zde řadu půvabných krajinářských plenérů.

Díky výborné spolupráci Galerií Kodl se podařilo uspořádat v kraji pod Blaníkem výstavu unikátního souboru obrazů Augustina Satry znovu po více než sto letech. Při té příležitosti také vychází tato publikace. Věřím, že sppolu s výstavou přispěje k popularizaci tohoto pozapomenutého a přitom významného malíře.

Pavel Pešout

 Váha: 150 g

 

 

 

 

 

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*