Velké putování skřítka Ostružinky

Publikace je určena učitelům ZŠ a MŠ, vychovatelům a rodičům.
 
Součástí publikace je i DVD, které obsahuje: barevné obrázky, pohádky a náměty do vyučování, pracovní listy, doplňkové aktivity (křížovky, doplňovačky matematické i písmenkové, osmisměrky, klikatice, ...), aplikace pro SMART tabule, ...
Autorka publikace: Kateřina Vrtišková
Ilustrovala: Lída Pokorná
 
Pár slov úvodem …

Milé paní učitelky, páni učitelé, paní vychovatelky i páni vychovatelé, ale i maminky, tatínkové, babičky a dědečkové, zkrátka vy všichni, kteří svůj pracovní nebo volný čas věnujete s láskou dětem,

dostává se Vám do rukou volné pokračování mé první knihy – Co vyprávěl starý dub (CEV Zvoneček, 2008). Pepíka s Maruškou tentokrát vystřídal lesní skřítek Ostružinka, kterého jsem si pro děti a jejich maminky vymyslela v druhém roce života našeho mateřského centra. Jednotlivé pohádky jsou opět doprovázeny krásnými ilustracemi Lídy Pokorné a doplněny náměty pro výtvarné, hudební i pohybové aktivity.

Budete-li dětem pohádky vyprávět, doporučila bych Vám vyrobit si loutku skřítka Ostružinky (např. papírovou) nebo maňáska na ruku (nezvládnete-li si ho, tak jako já, ušít sami, určitě uspějete u některé maminky či babičky).

Na každý měsíc školního roku jsou připravené tři pohádky, které se zaměřují na dění v přírodě a na lidové zvyky a obyčeje.

Náměty pro výtvarné aktivity jsou uvedeny seznamem pomůcek, které je třeba si připravit před započetím práce s dětmi. Po seznamu pomůcek následuje popis práce. Snažila jsem se o co nejsrozumitelnější popsání jednotlivých postupů, věřím, že podle nich vytvoří vaše děti krásné výrobky.
Častou jsou výtvarné aktivity doprovázené fotografiemi z našeho mateřského centra nebo školní třídy pro představu, jak práce probíhala, jaký byl výsledek. Neberte je však jako povinný návod, jak musí vypadat právě vaše práce.
Texty písniček, které jsou zmíněné v námětech pro hudební aktivity, najdete na přiloženém DVD (viz. dále).

Novinku, která nejvíce odlišuje tuto knihu od té první, najdete konci knihy. Jedná se o DVD, které je primárně určené pro učitele v prvních a druhých třídách základních škol.

Obsahuje nabídku nejrůznějších činností vhodných do vyučování prvouky, kterou propojuje zejména s průřezovým tématem environmentální výchova, a také další doplňkové aktivity (křížovky, doplňovačky matematické i písmenkové, osmisměrky, klikatice,…), pracovní listy a aplikace pro SMART tabule.

O způsobu práce s tímto DVD se více dočtete v publikaci.

Přeji si, aby Vám i Vašim dětem přinesly příběhy o Ostružinkovi spoustu krásných chvil při společném čtení, učení, hraní, tvoření.

Katka Vrtišková

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Naposledy navštívené produkty