Domek pro včelky moderní

  • Tento „městský“ domeček pro včelky samotářky je součástí řady výrobků pro vybudování vhodných úkrytů a krmítek pro zvířata ve městě nebo na moderních domech na venkově.
  • Vnitřní část domečku je vyrobena z trvanlivého dřeva s FSC certifikátem, které zajišťuje dobrou izolaci a z dřevěných a bambusových dutinek o průměrech ideálních pro včelky samotářky (samozřejmě tento domeček mohou využívat i další hmyzí tvorečkové).
Venkovní konstrukce domečku je vyrobena z materiálu Clayplas+, což je směs recyklovaného plastu a jílu. Tento materiál je velmi trvanlivý a s ohledem na používání recyklovaného plastu i ekologický. Domeček můžete zavěsit jako čtverec či kosočtverec.

Doporučené umístění:
Domek lze snadno zavěsit přímo na zeď, ideálně na slunné místo, chráněné před větrem. Můžeme jej zavěsit i do pergoly, zahradního domku (kam je možný vlet), pod přesah střechy kůlny a podobně. Pro pozorování je dobré domek umístit na místo, kde se častěji pohybujete

Tento domek využívá:  více druhů včelek samotářek, ty mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují přitom nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.

Materiál: Clayplas+ a dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům, má FSC podporu největších environmentálních organizací.
 
Specifikace:
  • Rozměry: 160x160x155 mm
  • Váha 1,5 kg
  • Materiál: Clayplas+ a dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům, má FSC podporu největších environmentálních organizací

Co můžeme udělat pro užitečný hmyz se dozvíte

v naší poradně.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Naposledy navštívené produkty