Desková hra Strážci přírody

Desková hra Strážci přírody vás provede reálnými úkoly a činností českých strážců: Strážci přírody se ráno sejdou na správě chráněného území. V terénu je tou dobou už několik událostí, které čekají na řešení. Je třeba rozdělit úkoly a vybavení a vyrazit na cestu. Kdo půjde s dětmi na exkurzi? Kdo opraví lavičku a kdo pomůže zraněné vydře? Něco zvládne jeden strážce, na jiné úkoly jich bude potřeba víc. A stihneme to dřív, než nám další události přerostou přes hlavu? 

Pro koho je desková hra Strážci přírody vhodná:

Počet hráčů:  1 až 8 hráčů

Doporučený věk: od 8 let, ale s dospělým vedením ji mohou hrát i menší děti

Herní módy: 1/ hráči společně proti hře, 2/ hráči proti sobě navzájem

Jak deskovou hru Strážci přírody hrát:

Cíl hry: vyřešte včas všechny události, které se objevují v chráněném území / nasbírejte co nejvíce bodů z vyřešených událostí

Desková hra Strážci přírody, pohled na detail herního plánu
Desková hra Strážci přírody, detail herního plánu

Způsob hry: Postup figurkou i události řešíte házením kostkou, tedy šanci vyhrát mají všichni stejnou bez ohledu na věk či vědomosti.

Náročnost: V základu je hra jednoduchá, ale postupně ji můžete zpestřovat různými doplňky – například různým vybavením (lékárnička, nářadí…), které je potřebné pro řešení různých událostí, nebo navrženými úpravami pravidel. A pokud je výhra moc jednoduchá, jednoduše zvýšíte počet událostí, které v průběhu hry přicházejí.

Délka hry: Hra trvá průměrně zhruba 60 minut. Na první hraní si nechte více času na seznámení s pravidly. Pro hru si také můžete předem stanovit čas, kdy hra skončí.

Vzhled: A k tomu všemu je hra pěkně graficky zpracovaná – krabice, herní plán představující chráněné území i kartičky a žetony s obrázkem ilustrujícím příslušnou událost. Za to vděčíme Kláře Kubešové.

Kartičky událostí
kartičky událostí

Jako ve skutečnosti: Události jsou inspirované skutečnou terénní ochranou přírody. Najdete tu i příběhy z naší Strážcovské štafety.  Výsledky zásahů jako návštěvníci často vůbec nevnímáme, ale prostřednictvím této hry si každý uvědomí, že péče o přírodu vyžaduje úsilí. Práce ochranářů v přírodě je velmi pestrá a často je jí tolik, že si musíme vybrat, na co naše síly stačí. Některé úkoly jsou jednoduché a po skončení hry leckdo dostane chuť vyrazit ven  přiložit ruku k opravdovému dílu.

A kdo že to je ten strážce přírody?

Hra vás naučí, že to je ochranář, který pracuje hlavně venku. Stará se nejen o přírodu a její obyvatele, ale i o návštěvníky. Ti si díky jeho práci odnášejí z přírody příjemné zážitky.

Kolik hra Strážci přírody stojí a kde ji pořídím?

Deska řešení událostí s kartičkami
Deska řešení událostí s kartičkami

Cena zohledňuje malý náklad, ve kterém byla hra vydána , a také výhradně český původ všech součástí. S koupí této hry získáte unikátní věc, kterou vaši přátelé téměř jistě nikdy neviděli.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Naposledy navštívené produkty