Bio hořká čokoláda Květy soli GEPA

Detailní popis produktu

Bohatá bio hořká čokoláda se 70 % kvalitního Fair Trade kakaa od drobných pěstitelů z Dominikánské republiky a Svatého Tomáše. Plné tělo kakaa pak doplňují křupavé solné květy ve tvaru miniaturních pyramid. Francouzské Fleur de Sel, neboli květy soli, značí ty nejjemnější krystalky mořské soli, které vznikají pouze při optimální souhře slunce, větru a mořské vody. Květy ze soli, Fleur de Sel, jsou označovány za královnu všech solí nebo kaviár mezi solemi. Vyskytuje se zřídka a pro její ruční sběr dřevěnými lopatami je potřeba zkušeností. 

Čokoláda využívá jen skutečné kakaové máslo, zřekla se jiných tuků i sójového lecitinu a dalších emulgátorů.

Kvalitní Fair Trade suroviny

Fair Trade kakao pochází od drobných pěstitelů z Dominikánské republiky a Svatého Tomáše ze sdružení CECAQ-11, které je na ostrově průkopníkem spravedlivého obchodu. Fair Trade i zde zlepšuje životní podmínky zemědělců a nabízí jejich dětem budoucnost. Třtinový cukr pak dodává sdružení Manduvirá z Paraguaye.

Obal čokolády nevyužívá hliník, ale ekologicky šetrný a kompostovatelný film NatureFlex, který se skládá z 90-94 % obnovitelné celulózy. Dle normy tak 90 % vnitřního obalu v kompostu do 90 dní shnije. 

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Naposledy navštívené produkty