Krmítko pro veverky

 Pro přilákání veverek na vaši zahradu a jejich častější a pravidelný pobyt zde.

  • Větší průhledná plocha, usnadňuje veverkám nalezení potravy v krmítku.
  • Veverky velmi brzy přijdou na to, jak krmítko otevřít.
  • Ke krmítku je možno zakoupit přídavné pítko
Krmítko bylo vyvinuto ve spolupráci s manželi Soukupovými, provozovateli vyhlášené Záchranné stanice pro veverky Pinky, kde jsou naše krmítka používána. Díky zavírací stříšce je potrava uvnitř nedostupná pro ptáky, které obvykle veverkám na běžných krmítkách vše snědí.
Otvírací stříška je konstruována tak, aby nemohla zůstat otevřená. Do krmítka tak nemůže napršet a má dostatečný přesah, aby šlo krmítko otevřít i odrostlejším mláďatům. Čelní průhledná stěna je odnímatelná a po jejím vyjmutí se krmítko snadno čistí. Vodorovné prkno před krmítkem je nyní prodlouženo pro větší pohodlí veverek.
Krmítko může být velmi snadno plněno oříšky nebo jinou potravou pro veverky. Součástí výrobku jsou i pokyny, jak a čím správně veverky krmit.
Doporučené umístění krmítka: Doporučujeme umístit krmítko tak vysoko od země, aby k němu nemohli psi, ideálně na kmen stromu sousedícího s dalšími stromy. Je lepší umístit krmítko do stínu, kde se zbytky jídla v létě tak rychle nekazí. Veverky jsou velmi zranitelné, a přestože jsou poměrně rychlé, u země je ohrožují hlavně psi, proto krmítko umístěte tak, aby nemohli veverky přibíhající ke krmítku po zemi snadno ulovit.
Proč mít krmítko pro veverky v zahradě?
Veverky jsou milá stvoření. Pokud bydlíte v oblasti, kde se veverky alespoň občas vyskytují, je možné je nalákat na krmítko a pozorovat je při jejich pravidelných návštěvách. Zvláště v zimě je dokrmování veverek užitečné, protože v té době mají nedostatek jídla. Přitom již v únoru rodí mláďata.
 
 specifikace:
  • Rozměry (v x š x h): cca 27 x 13 x 27 cm
  • český výrobek - z masivního smrkového nebo borovicového dřeva a kvalitního plexiskla
  • Součástí výrobku jsou i pokyny jak a čím krmit
  • Krmítko není, z ekologických důvodů, nijak ošetřeno. Případný nátěr ekologickou, vodou ředitelnou barvou je však možný a prodlouží životnost krmítka.

Jak správně krmítko umístit se dozvíte

v naší poradně.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Související produkty

-10 %

Krmítko keramika

710 Kč

639 Kč

Skladem

Detail

Naposledy navštívené produkty