Domek pro včelky SLZA

  • Bezpečný úkryt pro rozmnožování různých druhů včelek samotářek
  • Domek mohou využívat i jiné druhy užitečného hmyzu
  • Vyrobeno ze dřeva s FSC certifikací
Tento elegantní tvar domku nabízí bezpečný a pohodlný úkryt pro rozmnožování různých druhů včelek samotářek. Domek je vyroben ze dřeva s FSC certifikací. Boky jsou ještě potaženy atraktivním výpletem z bambusu. Součástí výrobku je i přírodní provaz na zavěšení domku.

Domek pověste ideálně na slunné místo, které je chráněné před větrem. Domek je částečně ošetřen ekologickou barvou ředitelnou vodou. Nátěr můžete po čase obnovit. Čistění domku není nutné. Ptáci se někdy snaží vytahovat vajíčka včelek v dutinkách - v takovém případě doporučujeme dát před vletové otvory králičí pletivo, které zamezí ptákům možnost dutinky vyklovávat.

Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny přitom opylují nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.
Tento domek mohou využívat včely samotářky, ale i další užitečný hmyz.
 
Specifikace:
  • Rozměry:Výška 215x130 x120 mm
  • Dřevo s FSC certifikátem a výplet z bambusu
  • Váha: cca 1 kg

Co můžeme udělat pro užitečný hmyz se dozvíte

v naší poradně.

Potřebujete radu?

Napište nám

737 221 145 (Po - Pá: 8 - 17hod)

eshop@csop.cz
Nebo nám napište přes formulář

Napište nám

*
*

Související produkty